foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


0 532 540 03 89
info@zirvekarot.com

ZİRVE KAROT

Beton Delme Kesme Sistemleri

Herhangi bir yapıda istenilen ihtiyaca yönelik olarak karot makinesi ile delik delen kimselere karotçu adı verilir. Karotçular bireysel ve kurumsal olarak ikiye ayrılmaktadırlar. Bireysel karotçular bulunduğu bölgede hizmet verirler ve genellikle inşaatlarda sıhhi elektrik veya doğalgaz tesisatı gibi delimler veya birkaç delme işlemi olan işlerde çalışmaktadırlar. Kurumsal karotçular Türkiye geneli çalışmakta ve büyük projelerde, büyük çaplı delimlerde ve toplu işlerde çalışmaktadırlar.  

Karotçu kelimesinin kısaca açıklaması beton delen kimse olarak söylenebilir. Karot kelimesi Türkçe olmayıp Türçe karşılığı beton delme işlemidir, dolayısıyla karot yerine beton delme, karotçu yerine beton delen kimse, karot firması yerine ise beton delme firması denilebilir. Karot uygulamaları ile 10 metre derinliğe veya Q600 çapa kadar delim yapılması mümkündür

 Hidrolik Kesim, Beton Kesme, Raylı Kesim, Halatlı Kesim, Beton Delme

Bir ray üzerine monta edilmiş elmaslı testere hareketli mekanizma ve uzaktan kumandalı sistem sayesinde profesyonel bir kesim olanağı sunmaktadır. Zirve Karot beton kesme firmasıdır. Hidrolik kesim uygulamasını yapan Zirve Karot bu alanda aldığı referansları ile bu alandaki gücünü göstermektedir.

Tadilat, unutulmuş kapı, pencere ve asansör boşluklarının kesilmesi de kullanılan hidrolik kesme makinesi ile proje değişikliklerinde kullanılan hidrolik kesim makinesi, kumandalı bir sitem olup el değmeden uzaktan demir donatılı ve donatısız betonlarda vibrasyonsuz, hasarsız tahribatsız sulu, hidrolik raylı bir sistemdir. Zirve Karot olarak bu açıdan çalışanlarımızın güvenliği sağlanmış olmaktadır.

İşinizi hızlı çözüme kavuşturan Zirve Karot , zaman tasarrufu etmenizi sağlar. Betonun ve asfaltın herhangi bir nedenden dolayı kaldırılması gerektiği durumlarda Zirve Karot olarak yüzeye zarar vermeden istenen alandaki betonu düzgün bir şekilde içerisindeki yapı ile birlikte kesilerek alabiliriz. Kesilen yüzey düz bir yüzey olduğu için ekstra düzeltme işlemi gerektirmez.

Genellikle kontrollü bina yıkımında kullanılan hidrolik kesim makinesi beton kesme uygulamalarında çokça kullanılan bir sistemdir.  Zirve Karot beton kesme firması olarak beton delme, beton delme alanlarında profesyonel olarak hizmet vermektedir. Uygun fiyatlarımızdan yararlanmak ve ücretsiz keşif yaptırmak için bir telefon yeter.

 

ZİRVE KAROT

Hidrolik beton kesim uygulamalarının profesyonel adresi Zirve Karot

HİDROLİK KESİM UYGULAMALARI

 7/24 acil kesim - 0532 540 03 89

BETON KESME - TEKNİK BİLGİ 50 cm' ye kadar dikeyde ve yatayda beton kesme işleri, kapı - pencere açılımı, parapet kesimi gibi her türlü donatılı betonda düzgün ve pürüzsüz kesme işlemi. BETON KESME - UYGULAMA ALANLARI Çevresindeki yapıya zarar vermeden takviye betonun kesilmesi. Meskun binalarda, bina sakinlerine rahatsızlık vermeden önemli yapısal değişiklikle yapılması. Geleneksel imha yöntemleri yerine köprü ve binaların kontrollü yıkımlarının tedbirli parçalara ayırmada

DONATI RAPORU Yurt çapında betonarme ve yığma yapıların dayanımlarını tespiti, Deprem Güvenlik Analizleri ve Etütlerine yönelik çalışmalar yapan firmamız, Bayındırlık ve İskan Bakanlığından Labarutuvar İzin Belgesi almış, hizmet kalitesini artırmıştır. Resmi standartlara uygun sayıdaki numuneler şantiyelerden alınarak, bütün resmi kurumlarda geçerli olan raporlar en kısa sürede teslim edilmektedir. Laboratuar bünyesinde Planlama, Projelendirme, Rapor, Uygulama, Bina inceleme ve Test bölümleriyle, Beton Yapı İmalatlarında istenen şartnameye uygunluğu kontrol ederek verimli sağlıklı ve kaliteli uygulamalara ulaşmak amacındadır. Resmi rapor için bir seferde alınması gereken minumun numune adetleri ve TSE maddeleri: Taze beton mukavemet deneyi için: 6adet(3 adet 7 günlük,3 adet 28 günlük)—(TSE 500madde 3.4) Demir çekme deneyi için: 2 adet (her çaptan loocm,lik 2 adet)—(TSE 708 madde 2.1) Karot numunesi basınç testi için: 3 adet(her kat için minumun 3 adet)—(TSE 10465 madde 1.3.2)

Karot Fiyatları Karot ile beton delme, beton kesme, beton çürütme uygulamalarında fiyatlar, yapılacak işin özelliklerine göre belirlenir. Karot Fiyatlarına etki edecek faktörleri şekilde sıralayabiliriz. 1- Uygulamanın yapılacağı yer, mesafe, koşullar 2- Yapılacak işin az yada çok olması, 3- Betonda delinecek deliklerin büyüklüğü ve sayısı 4- Kullanılacak araç ve gereçlerin maliyetlerleri 5- İşçilik giderleri, konaklama giderleri 6- Çıkan molozun kaldırılması vs.. Etkenler dikkate alınarak karot fiyatları belirlenmektedir. Fiyatlarımız müşterlerimiz için oldukça uygundur. Usta bir işçilik, kaliteli sonuçlar, uygun fiyatlarla tanışmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Sürekli sektörü takip eden, özveri ile çalışan ve sektörün getirdiği yeniliklere açık, müşteri odaklı yönetimi ilke edinmiş olan şirketimiz; - Müşteri memnuniyeti - Sektörel yatırım Değişen teknolojinin sektöre sunduğu yeniliklerle müşterilerine daha yakın olmayı; en iyiyi sunmayı hedeflemektedir.

Karot Makinaları……….. Beton Kesme Makinaları…… DD 200 Karot Makinası Hidrolik kesme ünitesi (40 cm -60 cm) DD 150 Karot Makinası Hilti ts 5 volsol raylı kesme (15cm - 30 cm) DD 350 Karot Makinası Kırıcılar ve Deliciler Milwauke ( DCM 250-DCM 350) Makita ( HR2450T-HR5101C - HR3850B- HR 5000 ) Çelikkal (HN 300) Boch (GSH 11- GSH 16 – GSH 27) Derz Kesme Makinaları Makita (HM1202C - HM1304B - HM1801) Şap betonu için (15cm-25cm) Alha Beton Kesme Makinası Hıltı (12-16-19-32 kg kırıcı) Demir donatılı zemin ( 40 cm -60 cm) Palme 500 DT Beton Kesme JCB 1 CX Kırıcı Ulaşım - Servis Araçları ROCK Paletli Kaya Delici Tamrock DHA 600S Transporter Carevellla ECM 660 İNGERSOLLRAND Delici Transporter 1.9 TDI CASE Ford transit 1.8 TDI Taşıyıcılar FİAT DUBLO AS 900 Kamyon (damperli) FORD TORNEO 2828 axor Kamyon (damperli) ISUZU - Max Çift Kabin 4x4 TRAKTÖR Fiat 54 c OPEL Combo 1.4 Yükleyici – Kırıcı NİSSAN Navara 4x4 ESKAVATÖR Sumitamo SH350 ÇUKUROVA 840 C

Hasar görmemiş yapının genel olarak beklenen olası bir depreme dayanıklı hale getirilmesi için mukavemetin ve taşıma kapasitesinin artırılmasına güçlendirme denilmektedir. Yapı Güçlendirme : mevcut yapı elemanlarının yeterli taşıyıcı değerlere ulaşması için yapılan çalışmalardır. kimyasal dübel (Harç) demir filizi ekilmesinde en güvenli yöntem olup özellikle hasar görmüş kolon ve kiriş takviyelerinde, montolama işlemlerinde güvenle kullanılır. Var olan betonarme sistemle birlikte çalışması öngörülen ve yeni oluşturulacak betonarmenin birbirine bağlanması amacı taşıyan, epoksi esaslı reçineler kullanılarak eski betona yeni betonun donatılarının ankre edilmesi işlemidir. Her donatı çapı için uygulanabilmektedir GENEL KULLANIM ALANLAR * Kolon Güçlendirme * Kiriş Güçlendime * Döşeme Güçlendirme . * Temel Güçlendirme * Makina montajları, * Koltuk montajları * Tünel kalıp uzay çatı sistemleri ankrajmanları * Ray montajları gibi alanlarda... .... Filiz Ekme uygulamaları yapılmaktadır.

Karot kelimesi İngilizce, de HAVUÇ kelimesine karşılık gelmektedir. Karot ile ilgili çalışmalar ilk olarak Almanlar tarafından gerçekleştirilmiştir. Almanlar betondan numune almak için araştırmalar sonucunda, şimdilerde karot makinaları olarak adlandırdığımız makinayı icat etmişlerdir. Bu makine ile, betonu silindir şeklinde delerek, silindir içerisinde kalan ve havuca benzeyen betonu çıkartmayı başarmışlardır. Havuca benzemiş olmasından dolayı, havuç anlamına gelen, KAROT kelimesi ile adlandırılmıştır. Böylece, betonu silindir şeklinde delme işine KAROT, bu işi karot makinaları ile yapanlara da KAROTÇU ismi verilmiştir. Silindir şeklinde betonun delinmesi, beraberinde beton binalarda ihtiyaç duyulan beton delme ve beton kesme gibi işlerinde yapılmasına olanak sağlamıştır. Hiçbir şekilde darbe vermeden, demir donatılı ve donatısız zeminde, 45º& 90º lik açılarla delim yapabilme, Q20 çap & Q700 çap arası, 600 cm derinliğe kadar delim yapılabilmektedir. Sonuç itibariyle karot kelimesi denince, akla ilk gelen sözlük anlamı beton delme, beton kesme makinaları ve uygulamaları akla gelmektedir

Kayalara ve betonlara açılan deliklere BETONAMİT döküldükten sonra genleşme basıncı zamanla dogru orantılı olarak artarak, birinci ana çatlaklar oluşur, çatlaklar devam ederek çatlama genişliği artar. BETONAMİT’in çalısması birinci çatlaklardan sonrada devam ederek yeni çatlakların da oluşması sağlanır. Genellikle bir delikten 2 - 4 çatlak oluşur (kenar dirençlerı yok ise) ve çalışma devam eder.Birinci çatlak serbest yüzeye ulaştığında ana parçayı iten basınç deliğin dibinde ikinci çatlaklara neden olarak işlem tamamlanmış olur. ikinci çatlaklar alt taraftaki serbest yüzeye ulaşmış olur ve bu mekanizma tüm delikler arasında devam eder. GENEL KULLANIM ALANLARI • Çeşitli yıkım işlerinde • İnşaat hafriyatlarında, • Yol hafriyatlarında, • Kablo/Kanal çukurlarının açılmasında, • Maden hafriyatlarında, • Kayaların parçalanmasında, • Betonarme veya taş/tuğla örme Köprü ayaklarının, kulelerin, duvarların yıkılıp kırılmasında, • Temellerin parçalanmasında, • Dalgakıranların parçalanmasında, • Tuğla veya ateş tuğlasından yapılmış binaların yıkılmasında AVANTAJLARI: * Patlama Yok * Ses Yok * Toz Yok * Titreşim Yok *Tas –Toprak vs.. Sıçraması Yok * Kimyasal Risk Yok * Depolama Riski Yok * Toksik Etki Yok * Kullanımı Kolaydır * Düşük Maliyetlidir * Kolay Taşınır.

karot beton delme